HITRA 2014, DEN 1

Share Button

Den odjezdu začal klasickou honičkou…Hlavně nic zapomenout doma. Všechna důležitá vybavení mám od června v Norsku a s sebou jsem měl vézt jen nějaké doplňky. Znáte to, věci na Hitře jsem nesepsal a pořád mám pocit, že mi něco chybí. Pohled na hromadu věcí mi na radosti nepřidává. Vyjíždíme v 16 hodin do Prahy…tam je první setkání s kamarády. Naložení do autobusu a tradiční frťan na cestu nám dodá pohodu. Trasa Praha, Berlín, Rostock uběhla v pohodě. Nalodění na trajekt a znovu upadnutí do “věčných lovišť“. Celou cestu znám už na zpaměť, tak jenom čumím a odpočítávám čas. Příjezd do Grefsnesvagenu na Hitře dal zapomenout na útrapy z autobusu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

První pohled do moře z mola byl úžasný. Mraky malého potěru a pod nimi hejna Polaků. Malé rozpaky nám způsobuje počasí. Venku je vedro jak v Řecku. Rtuť atakuje 30 stupňů. Dlouhodobá předpověď je optimistická, má se postupně ochlazovat, a co ze zkušeností vím, tak že to pomůže braní ryb. Tradiční předávání lodí, bezpečnostní školení a ubytování máme za sebou, už jen vytahat všechno nářadí ze skladu a zkontrolovat, jestli přežilo v pohodě. Měl jsem obavu hlavně z obleků, nebo v červnu byly do skladu uložené ještě vlhké…všechno nářadí od firmy Sänger je v perfektním stavu.

hitra srpen 2014 192

Dáme trochu oraz a první výjezd jsme naplánovali na třetí odpoledne. Na bojové poradě jsme rozdělili úkoly. První posádka jsme my s Vaškem a druhá posádka je Miloš s Jardou. Taktika byla jasná, prubnout klasickou vláčku na Polaky a pak testnout, jak reagují mníci na hloubkách…Obloha je bez jediného mráčku a voda jak na rybníku. Víme, že jsou to hodně těžké podmínky a na vláčku se bez fluorocarbonu neobejdeme. Drift taky nic moc tak uvidíme, na první nához navazuji modrého flashjiga a Vašek fialovou krevetku…oba současně máme záběr a už zdoláváme docela slušné Polaky.

hitra srpen 2014 048

Za první hodinu se nám povedlo celkem 10 slušných ryb a najednou jak by střelil, nemůžeme se trefit do ryb. Jenom okukují nástrahy a ztratily veškerou chuť brát. No nic zavelíme na ústup a přesouváme se na hloubky. S ulovením nástražních makrel není problém. Jsou tu úplně všude. Volíme hranu ve froyafjordu ze 120m hloubkou. Navázání montáže nám zabere trochu času, ale aspoň odzkoušíme drift. To, že stojíme na místě, zjišťuji docela brzy. Všechno připravené a nemůžu najít kabel od elektriky. Tak jak jsme v červnu skončili, tak teď začínáme, bez kabelu.

hitra srpen 2014 050

No nic, budeme tahat ručně. Ještě zprovozňuji světla na návazcích a už to pouštíme dolů. Po klepnutí o dno máme současně záběr a už se v lodi objevují první mnikovce ,,Brosmy,,docela slušné 5kg ryby. Po vynikajících zkušenostech opět používáme inlajnové pruty Interna 50lb 210cm AQUANTIC od SAENGRU…Takto to pokračuje až do večera a závěr dnešního rybolovu je slušný….žádna rekordní ryba, ale ty přijdou zítra…

Norsko2087

Za Aquantic team Pavel „JIGIN“ Výboh

hitra srpen 2014 028